Anasayfa » Blog » Çelik Kapı Menteşe Tamiri | 0532 792 13 59 – Murat Usta

Çelik Kapı Menteşe Tamiri | 0532 792 13 59 – Murat Usta

çelik kapı menteşe tamiri

Çelik kapı menteşe tamiri yapılması durumu aksi kullanım yada zamanla paslanma oluşu sebebi ile gerekir. Ancak onarımı kaynak, ve tamiri, özellikle bu iş için eğitim almış kişiler tarafından yapılması gerekir. Özellikle doğru yapılmayan menteşe kaynak tamiri, kısa zaman içinde tekrar aynı sorun ile karşılaşma olacaktır. Fakat firmamız tarafından özenle ve detaylı menteşe kaynak yapımı onarımı tamiri yapılması, sizi uzun yıllar bu sorundan uzak tutacaktır.

çelik kapı menteşe tamiri
çelik kapı menteşe tamiri

Çelik Kapı Menteşe Tamiri Neden Yapılması Gerekir !

Çelik kapı menteşeleri birkaç sebepten dolayı kırılma, sıkışma, paslanma, olmasından ötürü tamiri, gerektirir. Bunlardan öncelikle giriş katlarda gözlemlenen nem ve rutubetten ötürü bakım yağlanma yapılma olmayışından ötürü kırılma. İkinci menteşe kırılması, durumu ise bakımsız ve yağlanma olmayan menteşe, kurum bağlaması sonucunda zamanla kırılması. Bir diğer menteşe kırılması, durumu ise aksi kullanımla alakalı çokça gözlemlediğimiz durumlardır. Çünkü genelde bina kapılarında taşıma yada havalandırma durumu için kapı ile kasa arasına taş takoz konulmasıdır. Fakat taş ve takoz kapının kasasında oynamaya ve çelik kapı ayarını, kaçıracak ve menteşe kırıldı, ve sonrasında kaynak tamiri, durumu gerektirecektir.

Çelik Kapı Menteşe Tamiri Nasıl Yapılır ?

Çelik kapı menteşe tamiri, öncelikle nasıl yapılmasını özetle açıklamak gerekirse profesyonel aletlerle yapılan genelde kaynak yapılır. Ancak çelik kapı menteşe kaynağı, ince sac malzeme olduğundan standart kaynak, makinesi ile yapılmamaktadır. Çünkü sac ince oluşu çelik kapıyı normal kaynak, direk yakacaktır. Lakin firmamızda bu iş için özel endüstriyel gaz altı kaynak, makinesi ile yapılmaktadır. Fakat normal menteşe kaynak yapımı, sac yandığından kısa sürede tekrar aynı durumla karşılaşan müşterimiz çok olmuştur. Dilerseniz uygun fiyatlara bu iş için özel eğitimli ustalarımızdan çelik kapı menteşe kırılması tamiri kaynak yapımı, hizmeti alabilirsiniz

Çelik Kapı Menteşesi Kaynak Kim Yapar ?

Çelik kapı menteşe kaynak yapılması, özel çelik kapı tamircileri, tarafından yapılan işçilik’lerdir. Fakat demirci ve işi bilmeyen kimseler tarafından yapılan çelik kapı menteşe kaynak yapılması, kapının kullanım hakkını dolduracaktır. Çünkü yanlış ve uygun olmayan kaynak, cihazı ve gerekli aletlerin eksikliği sonrasında çelik kapı menteşe kırılması tamiri, işi tam anlamıyla yerine gelmeyecektir. Tavsiyemiz bizim gibi tam profesyonel çelik kapı teknisyeni hizmeti veren firmaları tercih ediniz.

Çelik Kapı Menteşe Ayarı

Çelik kapı menteşe ayarı, yapılması öncelikle menteşe kaynak yapımı, aşamasında dikkatli bir şekilde yapılır. Ancak menteşe ayarı, çelik kapı yere sürtmesi ve çelik kapı kasılması durumlarında tercih edilen ayarlama işidir. Fakat çelik kapı menteşe ayarı nasıl yapılır ? sorusuna cevaplamak isterim. Örnek olarak 2 tür çelik kapı ayarı, yapma durumu vardır. İlki ayarlı menteşe, tarafından yapılan ayar bu ayarlı menteşe özel üst seri kapılarda olmaktadır. Diğer modeller ise çelik kapı ayarı yapımı, konusunda sıklıkla tercih edilen sabit menteşe’lerdir.

Çelik Kapı Menteşe Yağlaması

Çelik kapı menteşelerin yağlanması, kapıda uzun süre kullanmak adına en önemli adımlardan biridir. Ancak çelik kapı yağlanması bakımı, yapılmayan kapı zamanla ses yapıp sıkışma olacak sonrasında kırılacaktır. Üstelik çelik kapı menteşe kırılması kaynak yapılması, haline kadar gelecek sorunlara yol açmaktadır. Çelik kapı menteşe yağlanması, kapıda o kadar önemli bir detaydır. Tavsiyemiz yılda bir kere menteşenin üstündeki yağlama deliklerinden çelik kapı menteşesi nasıl yağlanır ?, sorusuna cevap vermeye çalıştım.

Çelik Kapı Menteşe Tamiri Sıkça Sorulan Sorular

Çelik Kapı Menteşe kaynak Yapımı Sağlam Olur mu ?

Çelik kapı menteşesi kaynak yapımı kapıdaki sac kalınlığı ince olduğundan doğru gaz altı kaynak makinesi ile yapılırsa sağlam olur. Aksi standart kaynak makinesi ile yapılan kaynak sacı yakacağından sorun tekrar olacaktır.

Çelik Kapı Menteşesi Neden Kırılır ?

Çelik kapı menteşeleri normalde en dayanıklı kapı parçasıdır. Fakat zor kullanma yada paslı ve bakımsız olması sonrası kasılma sonrasında kırılacaktır. Ancak tavsiyemiz menteşe kırılması olmaması için yağlama yapılmalı zor kullanma yapılmamalıdır.

Çelik Kapı Menteşesi Kırıldı Önlem Alma Nasıl Olur ?

Çelik kapı menteşesi kırıldı sorunu olmaması adına önemli önlem adımları vardır. Bunlar yıllık menteşe yağlama bakımı ihmal edilmemelidir. Ayrıca çelik kapıda kasılma ses ve zorlanma olduğunda ise uzman birine danışıp önlem alınmalıdır.

Çelik Kapı Menteşe Kaynağı Nasıl Olmalı ?

Çelik kapı menteşe kırılması normal durum olmaktadır. Fakat doğru ve özenli yapılmayan işçilik sonrası menteşe kaynak yapımı hatalı olacaktır. Lakin uygun olmayan makine ve ehli olmayan kişiler tarafından yapılan işler hüsranla sonuçlanır.